Vampire Knight

7. srpna 2010 v 7:47 | *¨♠Vivi ♠¨* |  Reviews
I přes všechny pochybnosti a lidi, kteří tento fakt vyvracejí, je to víc než jisté - upíři existují. Žijí ve stínech a opravdu se krmí na lidské krvi.

Nicméně jim nevadí kříže či svěcená voda a i když je jejich leť velmi citlivá, ani sluneční světlo je nezabíjí. A v naší době, kdy se lidé stali již velmi mocnými, se musí i upíři zklidnit a pokusit se o soužití.

Yuuki Cross/Kurosu nemá vzpomínky na svoje dětství před pátým rokem jejího života. Jejím "začátkem" se stala vzpomínka na zasněženou krajinu a krvelačného upíra, který jí napadl. Zachránil ji jiný upír, čistokrevný Kaname Kuran, a odvedl ji ke svému známému(ne upírovi), který ji vychoval. Po deseti letech se z Yuuki stala pěkná mladá dáma, která svému adoptivnímu otci pomáhá ve snahách o coexistenci upírů a lidí.
Byla otevřena škola, kde je tzv. "Denní" a "Noční" vyučování, přičemž ve dne se učí lidé, v noci upíři. Ředitelem školy není nikdo jiný než Yuukin otec a právě proto se Yuuki stala prefektkou, která má dohlížet na pořádek a dodržování striktních pravidel o zákazu vycházení v noci a podob. V tom jí pomáhá Zero Kiriyuu, kterého Yuukin otec též vychoval, i když z něj nevyrostl zrovna optimista. Ti dva v noci obcházejí školní pozemky a kontrolují, zda se tam nepotulují nějací denní studenti a prostě jim jde o co nejmenší kontakt lidí s upíry. Na škole je i Yuukin zachránce Kaname, který jako čistokrevný upír drží ostatní na uzdě a pomáhá Yuuki. Jenže spousta věcí je stále zahalena tajemstvím...
Co se vlastně stalo Yuuki, že ztratila věškerou paměť? Jak se budou věci vyvíjet mezi Yuuki a Kanamem, který je na ní z nějakého záhadného důvodu až moc hodný? Jak to bude snášet Zero, který upíry nenávidí, neboť mu zabili rodiče? Proč se vlastně někdy chová tak divně? Je vůbec soužití lidí a upírů možné? A jak moc se věci změní, až se zvedne mlha minulosti?
Moc pěkné anime s hezkou kresbou, ovšem také úžasná manga. Vzhledem k tomu, že u anime vyšlo teprve pár epizod, je pro mě celkem náročné neprozrazovat děj, protože do mangy jsem pěkně zažraná. Nicméně mohu prozradit, že je na co se těšit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama