Naruto

7. srpna 2010 v 8:23 | *¨♠Vivi ♠¨* |  Reviews

Kdysi dávno se ve vesnici zvané Konoha objevil devítiocasý liščí démon (Kyuubi no Youko). Jedním švihem dokázal rozdrtit skálu a vyvolat tsunami.Aby zabránili démonovi před zničením vesnice, museli shinobi bojovat. Nikdo ho však nedokázal zastavit. Démon zničil téměř celou vesnici, až se nakonec objevil jeden hrdina. Ani on ho však nedokázal zničit, musel obětovat svůj život, aby zapečetil tohoto démona do novorozeněte. Jeho jméno bylo Čtvrtý hokage.

Od té události uplynulo dvanáct let a vesnice se za tu dobu stihla vrátit do starých kolejí. V této vesnici skryté v Listí žije chlapec jménem Naruto. Rodiče ztratil ještě když byl nemluvně. Nemá přátelé a vesničani se mu vyhýbají. Naruto se cítí velice osaměle, proto vyvádí všelijaké skopičiny a lumpárny, aby na sebe upoutal pozornost. Jenže mu to spíše škodí než pomáhá. Kdo by se taky chtěl bavit s uličníkem, který nemá rodiče a neví, co to znamená disciplína. Navíc ani ve škole mu to moc nejde. Na akademii má nejhorší známky ze všech studentu, prolézá jen tak-tak.

"Když člověk neuznává a nenavidí existence druhého člověka, tak oči, kterémi se dívá, jsou děsivě chladné."

Jeho největší lumpárna byla to, že počmáral monumenty Hokagů (autor se zřejmě nechal inspirovat Mount Rushmorem). A protože platí nepsané pravidlo "Všichni za jednoho, jeden za všechny", musí Narutova třída podstoupit další zkoušku - technika proměny (Henge no Jutsu). Náše hlavní postava sice nedokáže udělat jedno ze základních jutsu, zato si vymyslel svoje vlastní nové - Sexy Jutsu. Nejenže dostane špatnou známku, navíc ještě za nevhodné chování musí umít monumenty Hokagů, které počmáral. Iruka-sensei je jediný, kdo bere Naruta na vědomí. Vytvořil si k němu tak silné pouto jako má otec k synovi. Nejspíš proto je na Naruta
 opravdu přísný. Dokonce ho i nechá u maturity propadnout. Přísedíci Mizuki-sensei využije situace a řekne Narutovi o vzácném Svitku pečetí. V domnění, že je to cesta, jak odmaturovat, svitek ukradne. A je to právě Mizuki, který odhalí Narutovi pravdu o jeho minulosti a údělu. Nakonec všechno dobře dopadne a Iruka-sensei nechá Naruta odmaturovat. A tak je Naruto o krůček blíž svému snu stát se Hokagem. K uskutečnění jeho snu ho však čeká ještě dlouhá a strastiplná cesta (nebo jak by řekla naše češtinářka úplná odyssea).

No, ale konec spoilerování! S Narutem se seznamila na Jetixu. Ano, já vím, dabing byl strašný. Mělo mě napadnout, že to bude dabingovaný. Teď už dabují anime dokonce i na animaxu (to je taky důvod, proč už na něj nekoukám). Časem jsem si ale zvykla. K mé smůle však opakovali prvních 80 dílů pořád dokola. Po nějaké době, kdy už jsem byla unavená z čekání na nové díly, jsem se pustila do mangy. Brzo jsem však skončila i tady. Protože v té době to měli na mangacesky přeložený jen do kapitoly, kdy Sasuke opouští vesnici. Naruta jsem odložila tedy stranou a dala přednost jiným anime. A nedávno mě na to přivedl spolužák nebo lépe řečeno
moje já se ho snažilo překonat. A tak bláznivá May během necelých 2 měsíců skoukla celou první sérii Naruta včetně všech dosud vydaných dílů Naruta Shippuuden a speciálů a filmů. Toť vše o mojí cestě k Narutovi. :D

Co se týče Naruta jako takového, musím uznat, že patří k jedním unikátním kouskům. Četla jsem dost kladných recenzí a vůbec počet Narutovských fanclubu a blogu mluví za všechno. Dobře, taky jsem narazila Youky recenzi, která označila Naruta jako "Legendární kopírák". Nechci tu vyvracet její tvrzení, jen přidám svůj názor. Chci říct, že si myslím, že inspirovat se od druhých je naprosto běžné.Třeba Otčenášek se taky nechal inspirovat Shakespearovou tragédií a díky tomu vzniklo další krásné dílo. Každý potřebuje svou Múzu a Masashimu Kishimotovi jim bylo Dragon Ball.

Naruto patří k jedněm těm nekončícím anime. Takže pokud nemáte rádi ty dlouhé anime nebo neradi čekáte na nové díly, tak si raději udělejte otočku vzpět. Velkým plusem tohoto anime jsou postavy a jejich charaktery, které jsou výborně prokreslené. Dokonce i u vedlejších postav. Autoři nám tak poskytují celkou škálu charakterů. Všechny postavy mají pro své jednaní důvody, které vznikají na základě jejich minulosti (Freudova psychoanalýza :D). Můžeme tedy věci vidět z různých úhlů pohledu. Co mi trochu vadí, je Narutovo: "On je jako já!" Už mi to přijde trochu jako klišé, ale budiž. Když se totiž podíváte zpátky, uvidíte, že se Naruto ztotožňuje s každou druhou psotavou, která měla smutné dětství.

Dalším plusem jsou souboje. Ať už jsou nějaký hmaty okopírovaný z Cowboy Bebopu nebo ne,
 jsou prostě dokonalé. U každého souboje jsem seděla přilepena k moniru, napětím jsem si div neukousala nehty. :) Protože je to anime o shinobi, seznamujeme se s různými genjutsu (iluzijní technika), ninjutsu (ninja technika) i taijutsu (technika těla). Každá postava má svůj styl boje. Napřiklad Naruta používá nejraději stínové klony (Kege Bunshin) a Lee zase využívá jen taijutsu. Jediným mínusem je délka některých soubojů. Třeba souboj Sakura+Chiyo vs. Sasori trval asi 8 dílů. Víte ono vás po chvilce přestane bavit čekání na to, až se postava, která se už skoro nemůže hýbat, zvedne a nakope soupeři prd*l (teď narážím na Naruta a jeho styl nikdy se nevzdat).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama