Kuroshitsuji

7. srpna 2010 v 9:44 | *¨♠Vivi ♠¨* |  Reviews


 Ciel Phantomhive je dvanáctiletý lord stojící v čele rodiny Phantomhive. Je divné, že někdo tak mladý stojí v čele tak mocné rodiny? Vysvětlení je nasnadě. Cielovi rodiče byli brutálně zavražděni a jejich sídlo vypáleno do základů. Co by udělal normální člověk? No rozhodně ne to, k čemuž se odhodlal Ciel. Místo aby se zhroutil, tak uzavřel smlouvu s démonem - když mu pomůže najít a zabít vraha jeho rodičů, dá mu svou duši. A tak se Ciel objevuje na svém panství s velice schopným a oddaným služebníkem, kterému neřekne jinak než Sebastian.

Co je vlastně tenhle sluha zač a proč slouží lordu Phantomhive? Na první pohled je to velice schopný sluha, který zastane v rodinném sídle veškerý chod panství. Na druhý pohled zjistíte, že Sebastian je ve skutečnosti oním démonem, se kterým uzavřel Ciel kontrakt.

Na důkaz smlouvy, kterou známe jako otřepané podepsání krví, je Cielovo oko (obyčejně zakryto páskou) zapečetěno pentagramem, který má na ruce i Sebestian, a který dává Cielovi moc k rozdávání příkazů Sebastienovi, který je zas musí bezpodmínečně splnit.

Celé anime se odehrává v duchu jakési detektivky, přičemž Ciel a Sebastian vyšetřují různé případy a setkávají se s různými možnými i nemožnými kreaturami jako je třeba bláznivý shinigami milující Sebastiana, démonický pes nebo třeba hrobník nazývaný Undertaker s morbidním smyslem pro humor.

  Důležitými postavami jsou i další sloužící v sídle Phantomhive. Zahradník Finian obdařený nadlidskou silou, kuchař Bard, který každé jídlo vyhodí do povětří a služka Maylene, která svou neohrabaností pomalu likviduje celý dům. Co mají ale společného? Jen to, že všichni mají tajemnou minulost a všechny na sídlo přivedl Sebastian.

Jak už jsem se výše zmínila, celé anime je vlastně taková detektivka postupně odhalující střípky z minulosti hlavních postav a také částečné nastínění pravé podoby Sebastiana. V celé anime se objevují různé kousky z mytologie a legend, takže dodává celému příběhu na tajemnu (ne že by to s přítomností Sebastiana potřebovala). Celkově má anime 24 dílů a je vidět, že autoři při jeho tvorbě přemýšleli, protože celý děj je rovnoměrně rozdělený, takže se divák po nástinu další episody rozhodně jen tak od obrazovky neodtrhne. Navíc v Kuroshitsuji nechybí i humorné scény, jež příběh patřičně odlehčují a není pro diváky tak složitý na pochopení ^_^
 sekai.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DeatH the BonezZ ^_^ DeatH the BonezZ ^_^ | Web | 7. srpna 2010 v 14:35 | Reagovat

mam sa dobre a thy ?? rekonstruujem cely blog , ako si si mohla uss vsimnut ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama